Про серіал Сімпсони:

Simpsons | Сімпсони

Жанр: Мультфільм
Тривалість серії: 20-23 хв.
Ідея: Мет Грюнінг
Розробка: Джеймс Брукс, Мет Грюнінг
Продюсер: Ел Джін
У головних ролях: Гомер, Мардж, Ліса, Барт
Країна виробник: США
Кількість серій: 400

Сімпсони (англ. The Simpsons) — найдовший мультиплікаційний серіал в історії американського телебачення, що складається з більше ніж 400 епізодів (які в свою чергу об’єднані в майже 20 сезонів, приблизно по 20 серій в кожному). Дебютував 17 грудня 1989 року на телеканалі FOX. Видається продакшн-компанією Gracie Films. Режисер — Мет Грюнінг (англ. Matt Groening). 10 вересня 2006 в США почався 18-й сезон.

Це — сатирична пародія на життя «середнього» американця втілена в сім’ї Сімсонів. Події відбуваютсья в уявному місті Спрінґфілді (англ. Springfield); шоу висміює чисельні аспекти життя людей, так само, як і американську культуру, суспільство, навіть саму телевізію. Ґрейнінґ задумав Сімсонів незадовго до початку співпраці з Джеймсом Бруксом (англ. James L. Brooks). Він зробив кілька короткометражних проб дисфункційної родини, обравши для героїв імена членів своєї власної родини, а своє замінивши на ім’я Барт. Короткометражки стали частиною The Tracey Ullman Show 19 квітня 1987. Після трьох сезонів в ефірі нарис розвинувся до півгодинного прайм-тайм шоу. Сімпсони були раннім гітом копанії «Fox» та здобули кілька видатних нагород, нарешті, 1998 року святкували найбільші досягнення в мистецтві та розвагах 20-го століття, часопис Time назвав Сімспсонів найліпшим саріялом сторіччя. 14 січня 2000 Сімпсонів було нагороджено зіркою на Hollywood Walk of Fame. Це — найдовша американська ситуативна комедія, так само, як і найдовша американська анімаційна проґрама. Сімсони впливали і впливають на попкультуру. Цитати з серіалу позичилися до багатьох мов світу. Роздратований вигук Гомера «Дов!» (англ. D’oh!) уже внесено до словника англійської мови. Цитати та теми серіалу справили вплив на багато інших анімаційних комедій у кінці дев’яностих.

20 березня 2006 Сімпсонів анонсовано до 19-го сезона, тобто 2007—2008 років.

The Simpsons | Сімпсони
Багато персонажів отримали свої імена від важливих людей у житті Мета Грюнінга — наприклад, імена Ліса (англ. Lisa) та Меґґі (англ. Meggie), Мардж (англ. Marge). і Гомер (англ. Homer) — від сестер, матері та батька Мета Ґрейнінґа відповідно, Барт (англ. Bart). Також до родини Сімпсонів належать кішка Сніжок і пес Помічник Санти.