Лют17

Вчений переглянув “Сімпсонів”, щоб вивчити шкідливі звички героїв

Мультсеріал “Сімпсони” схиляє дітей до куріння. Дослідник факультету епідеміології в Гарварді та факультету громадського здоров’я Сіднейського університету Гай Еслік особисто подивився 18 з 20 сезонів популярного американського мультфільму, щоб проаналізувати всі епізоди, в яких його герої курять. Результати дослідження австралійського вченого опубліковані в Medical Journal of Australia, повідомляє сайт infox.ru.

У 400 епізодах дослідник нарахував 795 випадків куріння персонажів мультсеріалу. Найбільш “кращим” виявився третій сезоном, потім кількість диму в кадрі стало знижуватися, але знову зросла в 14-м і 16-м сезонах. В останньому з переглянутих сезонів курять значно менше, проте, вважає Гай Еслік, говорити про тенденції до зниження випадків куріння в “Сімпсонах” рано.

Як з’ясував учений, частіше всього в мультику палять дорослі - у 76% випадків. Ще 8% курців у серіалі - діти. У 16% вік курця визначити було неможливо, наприклад якщо курило тварина. 63% курців - це чоловіки, 20% - жінки, а ще 16% припало на істоти (тих же тварин).

При цьому головні курці в серіалі - жінки: сестри Мардж Сімпсон Петті і Сельма Був’є. Також тютюнова залежність є у клоуна Красті. Щоправда, зазначає вчений, тут є виховний момент: у тітоньок Був’є огидні голоси, ймовірно, саме через шкідливої звички, а у Красті - серйозні проблеми з серцем.

Також дослідник оцінив епізоди куріння в “Сімпсонах” по емоційному забарвленню. Більше третини - 35% - епізодів науковець оцінив як негативні. Всього в 2% ці епізоди він оцінив як позитивні - коли сигарета підтримувала героя або сприяла його розслабленню. Більшість епізодів - 63% - несуть нейтральну емоційне забарвлення.

Причому діти в 45 разів частіше за дорослих брали участь в епізодах, що представляють куріння негативно, зазначає medportal.ru.

На основі отриманих даних дослідник зробив висновок про те, що даний мультиплікаційний серіал може сприяти залученню дітей до згубної звички.

“Очевидно, що куріння досить часто зустрічається в телевізійному шоу” Сімпсони “, і навіть незважаючи на те, що часто куріння постає в негативній формі, особливо серед дітей чи підлітків, шоу може спонукати дітей почати курити”, - підводить підсумок австралійський вчений.

Популярний мультиплікаційний серіал “Сімпсони” - найдовший в історії американського телебачення. Крім того, “Сімпсони” внесено до Книги рекордів Гіннесса як анімаційна програма з найбільшим числом запрошених знаменитостей. Наприклад, Майкл Джексон у Сімпсонах подавав голос за персонажа Леона Комповскі, який у свою чергу зображував самого Майкла Джексона. У титрах при цьому значився такий собі Джон Джей Сміт.

Серіал висміює багато кліше і стереотипи, наприклад образ життя “середньостатистичного американця” (як каже Гомер, “Вбити боса?! Чи підійметься у мене рука виконати американську мрію?”), Особливості світових культур в цілому (”У Франції ніхто не кличе мене жирним недоумком. Тут я гурман! “) і т. д. Зачіпаються такі гострі теми, як одностатеві шлюби, боротьба дарвіністів і війна в Іраку і пр.

Вас цікавить рафтинг в Карпатах? Екстримальні тури та Рафтинг ви знайдете на даному сайті.

« Сьогодні день народження в автора «Сімпсонів» Метта Грейніга

Житель Сіднея засуджений за перегляд Сімпсонів »