Лют17

Сьогодні день народження в автора «Сімпсонів» Метта Грейніга

Меттью Абрам «Метт» Грейнінг (нар. 15 лютого 1954 в Портленді, штат Орегон, США) - творець, творчий консультант і продюсер культових мультсеріалів «Сімпсони» і «Футурама».

Про вимову його прізвища неодноразово сперечалися як в США, так і в інших країнах. У Росії широко поширена вимова Гроунінг, але сам мультиплікатор наполягає на тому, що його прізвище римується із словом «complaining», про що він згадав в одному з своїх коміксів і в інтерв’ю журналу «Rolling Stone». У серіях «Сімпсонів», де він з’являється, його прізвище вимовляється «Грейнінг».

1985 Грейнінгом зацікавився продюсер Джеймс Брукс і запропонував йому зайнятися анімацією. Це повинні були бути невеликі анімовані зарисовки для розважальної програми «Шоу Трейсі Ульман». Передбачалося, що для цієї мети будуть використані персонажі комікса «Життя в пеклі», але, боячись втрати авторських прав, Грейнінг вирішив придумати щось нове: сімейку Сімпсонів.

Сім’я Сімпсонів живе за адресою 742 Evergreen Terrace (в російській перекладі - Вічнозелена алея). На вулиці з такою ж назвою в дитинстві жив сам Мет. Персонажів Гомера і Мардж Грейнінг назвав на честь своїх батьків. Дідусь Сімпсон Метт Грейнінг відмовився називати, залишив це сценаристам, але за випадковим збігом, він отримав ім’я Ейб, як і дід Мета Грейнінг. Крім того, синів Мета звуть Ейб і Гомер. Імена своїх сестер Грейнінг також використовував для персонажів «Сімпсонів» Лізи, Меггі і Петті.

19 квітня 1987 «Сімпсони» вперше з’явилися на екрані і завоювали неймовірну популярність, що призвело до створення півгодинних серій, які продовжують виходити вже 21 рік - 17 грудня 1989-2011 року. Крім того, влітку 2007 року на екрани вийшов повнометражний мультфільм про пригоди сімейства Сімпсонів.

Сам Грейнінг як анімований персонаж неодноразово з’являвся в серіях Сімпсонів, а в серії «My Big Fat Geek Wedding» одержав роль зі словами, пише Вікіпедія.

Ви любите азарат? Тоді выездное фан казино саме для вас. Замовляйте прямо зараз!

« Найвеличнішим персонажем кіно і телебачення визнано Гомера Сімпсона

Вчений переглянув “Сімпсонів”, щоб вивчити шкідливі звички героїв »